NAŠI LEKTOŘI

Filip Trnka

Filip absolvoval obor Ilustrace a grafiky na Fakultě Designu a Umění Ladislava Sutnara. Žije a tvoří v Praze a od roku 2020 provozuje Litografickou dílnu Žitná. O letošních prázdninách zprovozňuje další litografickou dílnu i v našich prostorech. @LitoZitna ... Filipa u nás potkáte v kreslířské dílně Junior, večerní Kreslírně nebo Tiskárně a ve vybraných workshopech. V jeho dílnách zažijete průpravu v kresbě, malbě, ale i grafických technikách, pro které jsme dosud neměli vybavení. 

Klára Davídková

je absolventka Střední umělecké školy textilních řemesel v Praze, bakaláře v oboru Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání vystudovala na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a tamtéž získala titul Magistry v oboru Učitelství výtvarné výchovy pro základní umělecké školy. Potkat se s Klárou můžete u nás na Kbelském moři, Letce, v kreslířské dílně Junior nebo Malírně pro dospělé. Na jejích dílnách očekávejte různorodost, hravý přístup a z technik zaměření především na malbu.

Josefína Čejková

Josefína absolvovala obor malba na Fakultě Designu a Umění Ladislava Sutnara. Ve své tvorbě se poslední roky věnuje krajinomalbě a hledá osobní příběhy, které může skrze svoji malbu vyprávět. Své obrazy maluje především olejovými barvami a nejvíce je pro ni důležité, aby obraz mluvil za ni. Prací s dětmi se věnuje skoro deset let od pořádání kuzů pro děti až po organizaci letních táborů.

Bára Kepičová 

Bára žije a maluje v Jesenici u Prahy. Ve svém www.atelierkepicova.cz se jako aktivní výtvarnice věnuje především akvarelu, ale i jiným technikám. Vede on-line i offline kurzy pro děti a dospělé a v jejím Youtube kanálu www.youtube.com/@atelierKepicova najdete řadu návodů a tipů pro tvorbu akvarelem. Při práci s lidmi Bára těží z absolvování tříleteho výcviku systemického koučování a vzdělávání.

Dagmar Dolíhalová 

Dagmar absolvovala obor Ilustrace a grafický design, specializace Grafika na Fakultě Designu a Umění Ladislava Sutnara. V rámci programu Erasmus strávila tři semestry na Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz v polské Poznani. Roku 2022 obdržela ocenění ve studentské kategorii za tisk z hloubky na Grafice roku 2021. Ten samý rok se stala členkou Sdružení českých umělců grafiků Hollar Praha. Věnuje se převážně kresbě, grafice, a to zejména dřevorytu, dřevořezu, hlubotiskovým a kombinovaným technikám. 
https://hollar.cz/umelci/dolihalova-dagmar/