Zentangle - kreslení jako relax

April 24, 2017

 

Poprvé jsem se s technikou ZENTANGLE setkala právě při zařizování našeho obchodu ve Kbelích u jednoho z dodavatelů. Vzpomněla jsem si na chvíle ve školní lavici, ... zamyšlená, při nezajímavém výkladu učitele matematiky se mi pod rukou v sešitě místo poznámek začaly objevovat zajímavé obrazce. Takzvaná automatická kresba, při které se nesoustředíte vůbec na nic a jen tak cosi „čmáráte někam do prázdna“. Přesně tohle mi připomněla tato, dnes do dokonalosti dovedená technika kreslení zvaná ZENTANGLE.

 

ZENTANGLE je technika relaxačního kreslení, která se stala celosvětovým fenoménem. Kreslířské sady obsahují speciální technická pera v několika velikostech, barvách a šířkách stopy. Tato pera vlastní jedinečný a patentovaný inkoust, který je složený pouze z vody a pigmentu a pyšní se svými výjimečnými vlastnostmi. Oproti klasickým inkoustům se tento pigmentový inkoust do papíru nevsakuje, a i proto je jeho barevnost daleko sytější a hlubší. Pera jsou vybavena extrémně odolnými hroty, která zanechávají pravidelnou stopu a nerozmazávají se. Můžete s nimi tak tvořit jednoduché, ale i složité kresby, vybarvovat je nebo naopak a nechat tak vaši fantazii vytvořit originální obrazce, které se skrývají ve vaší mysli.

 


Nemusíte umět malovat, skicovat ani kreslit tužkou, stačí si vzít ZENTAGLE a vyzkoušet si tuto zábavnou relaxační techniku v klidu doma nebo na cestách, je to snadné a vhodné opravdu pro každého.

Kouzlu této techniky podlehli i mnozí vynikající umělci, kteří ZENTANGLE dostali na zdi významných galerií. Některé si můžete prohlédnout zde

 

Kreslící sady včetně speciálních ZENTANGLE kartiček jsme otestovali i u nás v obchodě, kde je můžete nyní zakoupit i vy. 

Více o našem dalším sortimentu se dozvíte zde.

 

 

 

Více o produktech PIGMA MICRON zde

Zentangle BLOG zde

Stránky věnované ZENTANGLE zde

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků
Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square

©2017 ANT. VRBA. ALL RIGHTS RESERVED. DESIGNED J. VRBA