K Y A N O T O P I E
s Antonínem Srpem


15. dubna 10:00 - 17:00 (pauza na oběd)
-
Kde: Antonin Vrba kolektiv, Praha 9 Kbely, Železnobrodská 148/21
Kapacita: 8 osob
Věk: 15+
Lektor: Antonín Srp

Fotochemický modrotisk vznikl už v roce 1842. Fascinující a uhrančivá modrá barva dává fotografií a kolážím magickou hloubku. Svým jednoduchým principem a širokým spektrem možností je kyanotypie branou do světa alternativní fotografie. Na kurzu se seznámíte s celým procesem kyanotypie od začátku do konce. Získáte tak komplexní znalosti, jak si vytvořit vlastní modrotisky i u vás doma.

Na workshopu si vytvoříte kyanotypii z připravených negativů nebo koláž či fotogram (otisk předmětu). Vše potřebné pro tvorbu pro vás bude na kurz připraveno. Můžete pracovat s naší sbírkou negativů nebo výběrem přírodnin. Přinést si můžete vlastní zajímavé předměty vhodné pro fotogramy (ideálně jemné ploché či světlo-propustné předměty).
Kurz je vhodný pro každého, koho zajímá alternativní fotografie, nebo se chce naučit novou uměleckou techniku či být zkrátka kreativní vytvořit si něco neobvyklého.
Fotochemickému modrotisku se věnuji již třetím rokem a na kurzech si se mnou kyanotypii zkusili již desítky zájemců. Moc rád poznám další zájemce a seznámím vás s touto fascinující výtvarnou technikou.


Jak bude kurz probíhat a co všechno si během něj zkusíme?

Nejdříve si řekneme něco úvodem:
Kousek historie
Jak funguje modrotisk
Jdeme na praktickou část:
Jaké materiály používat
Míchání roztoku a jeho aplikace
Příprava negativů z fotografií
Práce s expozicí a UV světlem
Vyvolání a ustálení fotografií

A něco navíc:

Jak fotku tónovat?

Řešení možných problémů

A na závěr to nejlepší:

Vlastní modrotisková fotografie a její uchování


Cena: 2000,-

Platba pro finální rezervaci předem na účet nebo kartou/v hotovosti v obchodě. 
Možnost dárkového poukazu (i emailem).

Případné další dotazy a rezervace na antvrbadilna@gmail.com, 777 92 90 90.

Budeme se těšit!

...........

Informace o zrušení rezervace:

V případě zrušení rezervace týden a výše před začátkem kurzu vám bude částka vrácena v plné výši. Týden před termínem si budeme bohužel muset strhnout náklady na lektora a 24h do startu kurzu si již musíme účtovat kompletní náklady. Děkujeme za pochopení. V případě zrušení kurzu z naší strany vám samozřejmě budou peníze co nejrychleji vráceny v plné výši.

Svojí účastí souhlasíte s použitím fotografií pořízených na této akci. Případný nesouhlas vyjádřete prosím na místě nebo e-mailem na kurzy@antoninvrba.cz. Dodatečné odstranění určité fotografie je samozřejmě také možné na základě vaší žádosti zaslané na stejnou adresu. Děkujeme za pochopení.